Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Život s handicapem

Zde najdete všechny materiály k tomuto pořadu

Videa

7 videí
Příběh Dany, učitelky na vozíku
11:56

Příběh Dany, učitelky na vozíku

Příběh Dany, která vyrůstala jako zdravá dívka. V šestnácti letech onemocněla rakovinou míchy a po operaci zůstala ochrnutá na spodní polovinu těla. Se situací se vyrovnávala obtížně, ale povedlo se jí to a dnes vyučuje na střední škole pro tělesně postižené.

Dana a Petr: Život neslyšících
10:25

Dana a Petr: Život neslyšících

Příběh Dany a Petry, které jsou od narození neslyšící. K osobnímu rozvoji jim pomohlo začlenění do komunity stejně postižených lidí a možnost věnovat se tomu, co je baví – divadlu. Díky němu se i seznámily.

Adam: Nevidomý kluk plný života
07:29

Adam: Nevidomý kluk plný života

Příběh Adama, který sice nevidí, ale je aktivnější než většina jeho vrstevníků. Hraje na klavír a flétnu, sportuje, hodně čte a rád se učí nové věci. Hodně mu v tom pomáhá i škola podporující integraci.

Šárka: Vozíčkářka na vlastních nohou
10:46

Šárka: Vozíčkářka na vlastních nohou

Vyprávění o Šárce, která je kvůli mozkové obrně odkázána na invalidní vozík. Rodiče se jí vzdali a ani v nejbližší rodině nenašla dostatečnou oporu. Po dovršení plnoletosti se ale dokázala postavit na vlastní nohy – žije ve vlastním bytě, je samostatná a svobodná.

Jakub: Nevidomý právník
11:17

Jakub: Nevidomý právník

Vyprávění o Jakubovi, který přišel o zrak hned po narození, měl však štěstí na lidi kolem sebe. Maminka ho všemožně podporovala a učitelé se nebáli přijmout ho do normální školy mezi zdravé žáky, i když se museli naučit Braillovo písmo. Přes svůj handicap to dotáhl až na právnickou fakultu.

Michal: Svoboda s handicapem
07:45

Michal: Svoboda s handicapem

Vyprávění o Michalovi, který trpí závažným progresivním onemocněním svalů. Navzdory upoutání na invalidní vozík a špatné prognóze žije naplno a činorodě, obklopen kamarády. Dětství strávil v ústavu, izolovaný od „zdravé“ společnosti, a o to víc si teď užívá svobodu.

Anička se zrakovou vadou
08:40

Anička se zrakovou vadou

Dokument věnovaný Aničce, která je i přes svůj zrakový handicap nadanou univerzitní studentkou a nerezignuje ani na své umělecké a sportovní ambice. Nejraději lyžuje. Získala i řadu medailí a ocenění na olympijských hrách a na mistrovství světa pro zrakově postižené.

Probíhá načítání