Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Pomáhejme si

Pořad o dětech, které potřebují pomoc a o těch, kteří jim pomáhají

Zde najdete všechny materiály k tomuto pořadu

Videa

Sourozenec s handicapem
06:42

Sourozenec s handicapem

V pasáži se představuje chlapec Jára, který má postiženého bratra. Se vším se mu ale snaží pomáhat, a tak je rodině velkou oporou.

Romská povaha a kultura
06:38

Romská povaha a kultura

Hudební skupina Gipsy.cz poodhaluje některá specifika romské povahy a kultury.

Rodina s neslyšícím
07:43

Rodina s neslyšícím

Pořad o tom, že když je v rodině neslyšící osoba, je životní nutností naučit se navzájem správně komunikovat a osvojit si znakovou řeč.

Braillovo písmo a učebnice pro nevidomé
03:04

Braillovo písmo a učebnice pro nevidomé

Krátká ukázka o tom, co je to Braillovo písmo a jak vypadají učebnice pro nevidomé.

Dopravní policie
06:01

Dopravní policie

Co všechno patří k činnostem dopravní policie a čím jsou pro výkon své profese dopravní policisté vybaveni?

Učíme se znakový jazyk
01:48

Učíme se znakový jazyk

Jak vypadá znakový jazyk pro neslyšící a je těžké se jej naučit? Jarda Švagr vás naučí nová slovíčka a gesta znakové řeči, která usnadní komunikaci v rodině nebo s lidmi se zdravotním handicapem. Zvládnete to také?

Vietnamskou fotografkou v Česku
06:16

Vietnamskou fotografkou v Česku

Jaké to je být vietnamskou fotografkou v České republice? Příběh Nguyen Phuong Thao. Dozvíte se o integraci cizinců, národnostních menšinách a imigraci. Pořad je tlumočen do znakové řeči.

Děti a kyberšikana
04:32

Děti a kyberšikana

Kyberšikana není jen škádlení mezi spolužáky, ale může mít i tragické následky. Agresor mnohdy využívá informace, které mu sami poskytnete. Proto je dobré vědět, jak se chovat na internetu a jaké informace o sobě i druhých nesdílet. Za své jednání jsou trestně odpovědné i děti mladší patnácti let, jen se na ně vztahuje jiný trestní zákon než na dospělé. Co dělat, pokud jste svědkem, nebo dokonce obětí kyberšikany?

Zobrazit další videa

Náměty k výuce

3 náměty

Pracovní listy

3 pracovní listy

Pracovní list: Pěstounská rodina

Tento pracovní list určený žákům 1. stupně ZŠ je zaměřen na pěstounskou rodinu. Víte, co znamená pojem pěstounská rodina? A proč děti přicházejí do pěstounských rodin? Pokud ne, podívejte se na video a pobavte se o tom s rodiči.

Pracovní list: Známe svůj strach

Tento pracovní list určený žákům 1. stupně ZŠ je zaměřen na problematiku strachu. Víte, k čemu je strach dobrý? Dokázali jste někdy svůj strach z něčeho překonat? Podívejte se na video a zkuste se svému strachu postavit.

Pracovní list: Když se rodiče rozvádějí

Tento pracovní list určený žákům 1. stupně ZŠ je zaměřen na problematiku rozvodu rodičů. Podívejte se na video a zjistěte, jak se Honza, kterému se rozvedli rodiče cítil. Jak byste podpořili svého kamaráda, kterému se rozvádějí rodiče?
Probíhá načítání