Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Písničky doktora Notičky

Členové kapely Chinaski se rozhodli vyléčit všechny nemocné písničky.

Zde najdete všechny materiály k tomuto pořadu

Videa

Písnička: K zimě patří sněhulák
01:48

Písnička: K zimě patří sněhulák

Písnička kapely Chinaski nás naladí na zimní období. K zimě patří sněhulák, který si chce zimu také užít. Tak ho nebourejte a užijte si s ním legraci.

Písnička: Ano, jsem husa
02:30

Písnička: Ano, jsem husa

Doktor Notička pomůže huse z písničky Andulko šafářova najít její sen. Písnička Ano, jsem husa od kapely Chinaski nám ukáže, po čem touží obyčejné husy.

Písnička: Tanec je hygienický
02:46

Písnička: Tanec je hygienický

Doktor Notička pomůže dívce z písničky Maličká su - složí písničku o tom, ať si každý tančí, jak je mu libo. Kapela Chinaski nám přináší píseň Tanec je hygienický, která vás zvedne ze židle. Ať si každý tančí, jak chce. Je to prospěšné našemu zdraví!

Písnička: Kam jede poštovský panáček
02:41

Písnička: Kam jede poštovský panáček

Doktor Notička pomůže pošťákovi z písně Jede, jede poštovský panáček získat ztracenou sebedůvěru. Co asi tak trápí poštovní doručovatele? Písnička Dopis od kapely Chinaski je o tom, co vše takový dopis může obsahovat a jak může vypadat.

Písnička: Slunečnice
02:33

Písnička: Slunečnice

Doktor Notička pomůže Slunci, které si myslí, že písnička Sluníčko, sluníčko je o něm. Ale to je omyl. Kapela Chinaski v písni Slunečnice nám to vysvětlí a ukáže, že vesmír se netočí jen kolem Slunce. Pojďte si s námi zazpívat i vy.

Písnička: Stěžování věci ztěžuje
02:28

Písnička: Stěžování věci ztěžuje

Doktor Notička pomůže zahnat fňukání ve výpravě na severní pól. Píseň Stěžování věci ztěžuje od kapely Chinaski nám ukáže, že stěžovat si nemá smysl. I kdyby jste stokrát spadli z kola, stěžování nikam nevede. Tak berte život s nadhledem.

Písnička: Dnes je dnes
02:20

Písnička: Dnes je dnes

Doktor Notička pomůže starému člověku pochopit, že nejen Bejvávalo dobře. Kapela Chinaski nám písní Dnes je dnes ukáže, že je dobře v každé době. Problém totiž není v době, ale v našem mentálním nastavení a to dobré musíme hledat hlavně v sobě. Důležitá je odvaha.

Písnička: Touha stát se kominíkem
02:33

Písnička: Touha stát se kominíkem

Doktor Notička pomůže kominíkovi pochopit, že si nemusí kvůli své dívce hrát na krejčího. Kapela Chinaski nám písní Touha stát se kominíkem ukáže krásy kominického povolání. Když vás má někdo opravdu rád, má vás rád takového, jaký jste.

Zobrazit další videa

Náměty k výuce

1 námět
Probíhá načítání