Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Než přijede záchranka

Jste svědkem dopravní nehody? Nebojte se poskytnout první pomoc. Nový osvětový cyklus

Zde najdete všechny materiály k tomuto pořadu

Videa

Autonehoda: Vteřiny rozhodují
13:35

Autonehoda: Vteřiny rozhodují

Pořad ukazuje, jak se zachovat, jsme-li svědky dopravní nehody. Je zde detailně popsáno, jak ochránit sebe, jak zahájit první pomoc, jaké informace podat při volání na tísňovou linku a jak postupovat do příjezdu záchranné služby.

Život ve tvých rukou
13:54

Život ve tvých rukou

Pořad ukazuje, jak se zachovat, jsme-li svědky kolapsového stavu. Je zde ukázán postup resuscitace, masáže srdce, umělého dýchání i zavolání záchranné služby.

Resuscitace dítěte
14:03

Resuscitace dítěte

Pořad ukazuje, jak se zachovat, jsme-li svědky dopravní nehody se zraněným dítětem a jak dítě správně resuscitovat. Jsou zde velmi názorně ukázány všechny kroky první pomoci od objevení dopravní nehody až po příjezd záchranné služby.

Tepenné krvácení
13:59

Tepenné krvácení

Pořad ukazuje, jak se zachovat, jsme-li svědky dopravní nehody, kdy došlo ke zranění se silným tepenným krvácením. Jsou zde velmi názorně ukázány všechny postupné kroky první pomoci od objevení dopravní nehody až po příjezd záchranné služby.

Skrytá poranění
14:09

Skrytá poranění

Pořad ukazuje laickou první pomoc při dopravní nehodě, kdy došlo ke zranění, které je provázeno velkou ztrátou krve. Názorně je zde předveden celý postup od zavolání záchranné služby přes první pomoc a zaopatření zraněného až do příjezdu sanitky.

Cizí těleso v těle, pneumotorax
13:40

Cizí těleso v těle, pneumotorax

Pořad ukazuje laickou první pomoc při dopravní nehodě, kdy došlo ke zranění, které je způsobeno cizím tělesem v těle a je provázeno velkou ztrátou krve nebo pneumotoraxem. Názorně je zde předveden celý postup od zavolání záchranné služby přes první pomoc a zaopatření zraněného až do příjezdu sanitky.

Vyproštění zraněného
14:05

Vyproštění zraněného

Pořad ukazuje laickou první pomoc zraněnému zaklíněnému ve vozidle. Názorně je zde předveden celý postup od zavolání záchranné služby přes první pomoc, vyproštění a zaopatření zraněného až do příjezdu sanitky.

Manipulace se zraněným
14:28

Manipulace se zraněným

Pořad ukazuje laickou první pomoc při dopravní nehodě, kdy došlo ke zranění, u něhož je potřeba manipulovat se zraněným. Názorně je zde předveden celý postup od zavolání záchranné služby přes první pomoc a zaopatření zraněného až do příjezdu sanitky.

Zobrazit další videa
Probíhá načítání