Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Čtení do ouška

Nejkrásnější pohádky z celého světa pro malé posluchače (nejen) na dobrou noc . Pohádky Jezerní víla, Jako vejce vejci, baba Jaga, Popelka, Pohádka o psím ocásku a mnoho dalších přečítají Pavel Tesař, Jiří Lábus, Dagmar Havlová, Václav Vydra, Libuše Šafránkova a další oblíbení herci.

Zde najdete všechny materiály k tomuto pořadu

Videa

143 videí
Pohádka: Kmotr kocour
09:50

Pohádka: Kmotr kocour

Pohádka Kmotr kocour, kterou předčítá herečka Naďa Konvalinková. Příběh vypráví o chudém uhlíři, který se vydá hledat kmotra pro svého syna Petra. Protože nikdo jiný nemá zájem, rozhodne se tedy pro kocoura. Díky němu se však Petr naučí řemeslu a dokonce zachrání království před loupežníky.

Pohádka: Moudrý kocour
09:43

Pohádka: Moudrý kocour

Pohádka Moudrý kocour, kterou předčítá herečka Naďa Konvalinková. Příběh vypráví o malé víle, která ztratí svůj závoj. Bez něj se však nemůže vrátit do vílího světa. Vydává se proto hledat moudrého kocoura a požádat ho o pomoc.

Pohádka: Kocour lorda Whittingtona
09:54

Pohádka: Kocour lorda Whittingtona

Italská pohádka Kocour lorda Whittingtona, kterou předčítá herečka Naďa Konvalinková. Příběh vypráví o sirotkovi, který pracuje u bohatého pána. Protože se u něj množí myši, koupí sirotek kocoura. Netuší však, že díky němu přijde k obrovskému bohatství.

Pohádka: Kocour Felix
09:56

Pohádka: Kocour Felix

Italská pohádka Kocour Felix, kterou předčítá herečka Naďa Konvalinková. Příběh vypráví o kocourovi Felixovi, který zachrání princeznu Karolínu. Od té doby si pak společně každý den hrají. Kromě toho však Felix dohlíží, aby se princezna také učila a našla si správného ženicha.

Pohádka: O kurážném Třináctkovi
09:07

Pohádka: O kurážném Třináctkovi

Italská pohádka O kurážném Třináctkovi, kterou předčítá Taťána Medvecká. Příběh vypráví o třinácti bratrech, kteří se vydají do světa. Dorazí do království a žádají krále o almužnu. Když však dostanou za úkol vyhnat vlka, odvahu prokáže jen jeden. A to ten nejmladší, Třináctek.

Pohádka: Na chytrou ženu je i čert krátký
08:58

Pohádka: Na chytrou ženu je i čert krátký

Slovenská pohádka Na chytrou ženu je i čert krátký, kterou předčítá herečka Taťána Medvecká. Příběh vypráví o třech mládencích, kteří se upíšou ďáblu, aby získali bohatství a práci. Před peklem je může zachránit jen úkol, který čert nedokáže splnit. Mládenci tak požádají o radu své manželky.

Pohádka: Čtyři nevěsty
08:29

Pohádka: Čtyři nevěsty

Pořad vypráví africkou pohádku Čtyři nevěsty, kterou čte herečka Taťána Medvecká. Příběh vypráví o krásné dívce, která onemocní. Vyléčí ji až cizinec, který si ji za to chce vzít za ženu. Její otec ji však přislíbí ještě dalším třem zájemcům. Protože neví, jak situaci vyřešit, požádá o pomoc šamana.

Pohádka: Krásná Žaneta
09:19

Pohádka: Krásná Žaneta

Francouzská pohádka Krásná Žaneta, kterou předčítá herečka Taťána Medvecká. Příběh vypráví o princi, který zabloudí k domovu obrů. Setká se s obří dcerou Žanetou a okamžitě se do sebe zamilují. Aby však spolu mohli být, musejí nejdříve utéct před Žanetinými lidožravými rodiči.

Pohádka: Jak přišly na svět opice
03:03

Pohádka: Jak přišly na svět opice

Vietnamská pohádka Jak přišly na svět opice, kterou předčítá herečka Taťána Medvecká. Příběh vypráví o starci, který přijde na svatbu žebrat o jídlo. Všichni kromě nehezké služky ho vyženou. Když však ze služky udělá krasavici, svého činu litují. Dokáže jim stařec odpustit?

Pohádka: Jako vejce vejci
06:00

Pohádka: Jako vejce vejci

Vietnamská pohádka Jako vejce vejci, kterou předčítá herečka Taťána Medvecká. Příběh vypráví o duchovi, který se zamiluje do ženy. Promění se v jejího muže, který zrovna odešel do války. Po jeho návratu však jdou oba před soud, aby ženě dokázali, kdo je ten pravý.

Pohádka: Jezerní víla
08:52

Pohádka: Jezerní víla

Německá pohádka Jezerní víla, kterou předčítá herečka Taťána Medvecká. Příběh vypráví o jezerní víle, která pomůže mlynáři vrátit štěstí. Za oplátku požaduje to, co mu doma přibyde. Když se však mlynář vrátí domů, zjistí, že to je právě narozený syn. Co musí udělat pro jeho záchranu?

Pohádka: Baba Jaga
09:11

Pohádka: Baba Jaga

Ruská pohádka Baba Jaga, kterou předčítá herečka Taťána Medvecká. Příběh vypráví o holčičce Vasilise, která dostane od svého otce kouzelnou panenku. S její pomocí se pak nemusí bát, když ji zlá macecha pošle za Babou Jagou pro oheň.

Pohádka: Bedna
08:57

Pohádka: Bedna

Arabská pohádka Bedna, kterou předčítá herečka Taťána Medvecká. Příběh vypráví o kupci, který slíbí příteli, že se postará o jeho rodinu i majetek. Po jeho smrti si však nechá vše pro sebe a o ženu ani chlapce se nezajímá. Když však chlapec dospěje, rozhodne se získat jmění zpátky.

Pohádka: Katalineta a velryba
08:51

Pohádka: Katalineta a velryba

Španělská pohádka Katalineta a velryba, kterou předčítá herečka Taťána Medvecká. Příběh vypráví o krásné Katalinetě, kterou si chce vzít za ženu sám král. Její macecha a nevlastní sestra tomu chtějí zabránit, a tak shodí dívku do moře. Naštěstí však kolem pluje obrovská velryba.

Pohádka: Tajuplný hostinec
08:35

Pohádka: Tajuplný hostinec

Japonská pohádka Tajuplný hostinec, kterou předčítá herečka Taťána Medvecká. Příběh vypráví o dvou mladících, kteří přespí v hostinci. Když však jeden vyzkouší naservírované jídlo, promění se v osla. Jeho přítel pak musí zjistit, jak kouzlo vrátit zpět.

Pohádka: Jak počmárali domeček
09:29

Pohádka: Jak počmárali domeček

Pohádka Jak počmárali domeček, kterou předčítá herečka Nina Divíšková. Příběh vypráví o kocourcích, kteří jednoho dne pokreslí domeček. Domečkovi se to však nelíbí, a když se pak přižene bouřka, nepustí za trest kocourky dovnitř.

Pohádka: Jak je přešla legrace
09:26

Pohádka: Jak je přešla legrace

Pohádka Jak je přešla legrace, kterou předčítá herečka Nina Divíšková. Příběh vypráví o tom, jak si kocourci chtějí z někoho vystřelit a nachystají několik pastí. Nečekají však, že se jejich plán obrátí proti nim.

Pohádka: Jak prodali krk a uši
09:29

Pohádka: Jak prodali krk a uši

Pohádka Jak prodali krk a uši, kterou předčítá herečka Nina Divíšková. Příběh vypráví o kocourcích, kteří se neradi myjí. Proto vymýšlí různé způsoby, jak se tomu vyhnout. Jednou se dokonce rozhodnou, že prodají svůj krk a uši.

Pohádka: Jak začarovali zub
09:29

Pohádka: Jak začarovali zub

Pohádka Jak začarovali zub, kterou předčítá herečka Nina Divíšková. Příběh vypráví o kocourkovi, kterého bolí zub. Kočička mu donese knihu, ve které je popsána léčba na každou nemoc. Společně se tak rozhodnou bolavý zub vykouřit fajfkou.

Pohádka: Já Baryk a můj zajíc
09:34

Pohádka: Já Baryk a můj zajíc

Pohádka Já Baryk a můj zajíc, kterou předčítá herečka Nina Divíšková. Příběh vypráví o pejskovi Barykovi a jeho setkání se zajícem. Popisuje, jak rychle dokážou zajíci běhat, a vysvětluje, proč je to vzácné zvíře.

Probíhá načítání