Okruh pro:

Mezinárodní den zvířat

Na 4. říjen připadá každoročně Mezinárodní den zvířat. Jde totiž o datum úmrtí sv. Františka z Assissi, patrona všech němých tváří. Mezinárodní oslavy dne zvířat nám mají připomenout, že zvířata a vůbec celá příroda je nedílnou součástí našich životů a my ji musíme chránit. Slaví se v mnoha zemích světa a celá řada zoologických zahrad u této příležitosti připravuje speciální program.

Máte-li domácího mazlíčka, nezapomeňte mu pořídit nějakou laskominku a věnujte mu péči. Jsou ale i druhy, kterým jde doslova o přežití. Co můžeme udělat pro sýčky, raky nebo perlorodky? Ty musíme…

Mezinárodní den zvířat

Náměty do výuky

Nejsledovanější videa

9 videí
Zobrazit další videa

Nejstahovanější pracovní listy

7 listů

Pracovní list: Ohrožení živočichové

V pracovním listě se děti seznámí s ohroženými živočichy. Pomocí úkolů se zamyslí, jak živočichům můžeme pomoci. Vyzkouší si vytvořit vlastní zákazovou a příkazovou značku. Pracovní list je určen žákům 4. a 5. třídy.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Prvouka
Časová náročnost:
20 minut

Pracovní list: Ohrožení živočichové / Зникаючі види тварин у Чехії

V pracovním listě se děti seznámí s ohroženými živočichy. Pomocí úkolů se zamyslí na tím, jak živočichům můžeme pomoci. / У робочому листі діти дізнаються про тварин, які перебувають під загрозою зникнення. За допомогою завдань вони замисляться над тим, як ми можемо допомогти тваринам.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Prvouka
Štítek Materiály v ukrajinštině
Časová náročnost:
20 minut
Zobrazit další pracovní listy

ČT edu nejsou pouze videa

943

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání