Pravopisný rok

Jistě už jste někdy slyšeli rčení, že všechno souvisí se vším. To platí obzvlášť, pokud jde o školní znalosti. A může to být i dost zábavné. Přinášíme vám okruh, jehož cílem je pomoci vám zvládnout český jazyk i dějepis v jednom. Jak to chceme udělat?

Každý kalendářní měsíc vám představíme události, které jsou s ním v historii spojené. Dozvíte se, kdo byl korunován, kde došlo k významnému objevu či bitvě, založení města, katedrály či nového státu. A procvičíme si také, jestli se aktéři těchto událostí píšou s velkým či malým písmenem, kam se píšou čárky a samozřejmě nebudou chybět ani i a y. Pojďte se s námi podívat, co se stalo v jednotlivých kalendářních měsících, a s pracovními listy si procvičte i pravidla pravopisu. 

Pravopisný rok

Náměty do výuky

Nejsledovanější videa

110 videí
Zobrazit další videa

Nejstahovanější pracovní listy

68 listů

Pracovní list: Červnové psaní velkých písmen

Procvičování pravopisu a dějepisu v jednom? Právě o tom je pravopisný cerven. Žáci si kromě historických událostí, které se odehrály v tomto měsíci, procvičí také psaní velkých písmen.
2. stupeň ZŠ
Střední škola
ČJ a literatura

Pracovní list: Červnové psaní i/y

Procvičování pravopisu a dějepisu v jednom? Právě o tom je pravopisný červen. Žáci si kromě historických událostí, které se odehrály v tomto měsíci, procvičí také psaní i/y.
2. stupeň ZŠ
Střední škola
ČJ a literatura
Zobrazit další pracovní listy

ČT edu nejsou pouze videa

1 137

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání