Námět do výuky pro:

Hrozba jménem sucho: Proč je třeba šetřit vodou?

Se suchem se potkáváme stále častěji a zdaleka ne jen v pouštích. Na vině je globální oteplování i neschopnost krajiny vodu zadržet. Za obojí však můžeme my, a navíc ještě vodou dost plýtváme. Nevěříte? Vždyť pitnou vodou i splachujeme nebo třeba zaléváme kytky! Co s tím?

Proč je třeba šetřit vodou?

Princezna Prga se tentokrát utkala se Sušivcem Pustinou, který vodu nesnáší a chtěl by o ni připravit celou planetu. Když ale vodou nebudeme plýtvat, Sušivec se k ní nedostane. Jak na to? Stáhněte si pracovní list a zjistěte, kde se ve vaší domácnosti nejvíc plýtvá vodou a jak to změnit. Prozradíme vám, jak jednu vodu využít i vícekrát. Dobře také uděláte, když zasadíte stromy. Ty totiž vodu v krajině pomáhají udržet a zabraňují tak suchu.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Proč je třeba šetřit vodou

Zamyslete se, jak pomoci zlepšit kvalitu životního prostředí. Princezna Prga vám v tomto pracovním listu pomůže zjistit, jak jsi na tom se spotřebou vody.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Prvouka

Okruhy

Prga je sice princezna, ale rozhodně ji nezajímají botičky nebo šatičky. To, co jí leží na srdci, je naše planeta a její budoucnost. Ta je kvůli lidské činnosti totiž dost nejasná. Princezna Prga…

Přírodověda Vlastivěda · Ekologie
49 7

ČT edu nejsou pouze videa

1 125

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání