Námět do výuky pro:

ZOH: Co patří k olympijským hrám

Olympijské hry jsou největší událostí ve světě sportu. A každé město si považuje za čest zapsat se na seznam jejich pořadatelů. Obnáší to ale také velkou zodpovědnost a spoustu věcí, které je potřeba před slavnostním zahájením her zařídit.

Co patří k olympijským hrám

Proč se zimní verze olympijských her koná v mezidobí mezi těmi letními? Bylo to tak vždycky? Od kdy se vlastně ZOH pořádají? A pokolikáté se vracejí do čínské metropole? Která česká sportovkyně má doma zlatou medaili s nápisem Peking už teď? Čínští organizátoři rozhodně nenechávají nic náhodě a pečlivě finalizují poslední přípravy her. Zapomenout nesmějí ani na medaile pro olympijské vítěze. I ty si každý pořadatel navrhuje a obstarává sám. Podívejte, jakou symboliku najdeme na těch letošních.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list pro 5. třídu: Zimní olympijské hry

Cílem pracovního listu je, aby žáci vyhledali a zaznamenali (i nepřímo vyjádřené) informace z různých zdrojů. Poskytuje příležitost pro návrh a zdůvodnění vlastního řešení. Je určen pro žáky 5. ročníků. Videa je vhodné pouštět postupně podle zadání v pracovním listu několikrát podle potřeb žáků.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Výchova ke zdraví
Časová náročnost:
25 minut

Kvíz: Lvíčata na sněhu

Okruhy

Olympijské hry jsou zajímavé nejen pro svou barvitou historii, která se ostatně píše i dnes. Přesto vám právě tu společně s nastíněním možného budoucího vývoje her chceme přiblížit. To, čeho byly…

Přírodověda Vlastivěda · Dějepis · Prvouka · Zeměpis · Výchova ke zdraví
45 19

ČT edu nejsou pouze videa

1 030

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání