Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Komunikace: Proč nejde jenom o slova?

Víte, co je to kompliment? Jde o komunikační prostředek, se kterým, pokud ho myslíte vážně, nikdy nešlápnete vedle. Stará poučka ale říká, že „nelze nekomunikovat“, protože i mlčení je způsob, jak vyjádřit svůj postoj. No a pak je tu neverbální komunikace, která podle vědců představuje 80 % veškerého našeho dorozumívání. Třeba když potkáte někoho nového a seznamujete se, velmi záleží na tom, jak tohle poměrně jednoduché gesto provedete.

Umění komunikace

Gesty a řečí těla hovoří také naše emoce ať už pozitivní, nebo negativní. To si vyzkoušíme s dětmi ze 3. třídy a Učítelkou. Proč je dobré emoce projevovat? A jak projevujeme náklonost či nesouhlas? Nebo jak s námi mohou cizí lidé prostřednictvím komunikace manipulovat? A jak se v takovém případě zachovat? To všechno zjistíme. Pak si společně zopakujeme, co všechno jsme se o komunikaci dozvěděli, a to kde jinde než v pracovním listu.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Pěstounská rodina

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Pracovní list je součástí námětu Umění komunikace z vybrané kapitoly Vztahy v rodině.

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání