Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Den české státnosti: Kdo byl svatý Václav a proč ho oslavujeme?

S odkazem svatého Václava se už každý s vás jistě setkal. Ať to bylo při procházce po Václavském náměstí nebo v obchodě, když jste za nákup zaplatili obyčejnou dvacetikorunou. V této kolekci se však podíváme na úplný začátek tohoto příběhu. Kdo svatý Václav byl, jaký měl osud a proč si ho připomínáme zrovna 28. září?

Den české státnosti: Kdo byl svatý Václav?

Kolekce se věnuje osobě a kultu, který kolem svatého Václava, jedné z nejdůležitějších postav české historie, vznikl. Je přezdíván svatým patronem českého národa a jeho socha na Václavském náměstí v Praze se stala symbolem mnohých historických událostí. Prostřednictvím vzdělávacích videí a pracovních listů se dozvíte další zajímavé věci z jeho života, ale také smrti, kterou si už brzy, v den státního svátku, opět připomeneme.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ: Svatý Václav

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Cílem pracovního listu je ověřit znalosti z našich videí. Pracovní list je součástí námětu Den české státnosti: Kdo byl svatý Václav a proč ho oslavujeme, který je součástí vybrané kapitoly Svatý Václav.

Pracovní list pro žáky 2. stupně ZŠ a SŠ: Svatý Václav

Tento pracovní list je určen žákům 2. stupně základní školy a studenty střední školy. Cílem pracovního listu je ověřit znalosti z našich videí. Pracovní list je součástí námětu Den české státnosti: Kdo byl svatý Václav a proč ho oslavujeme, který je součástí vybrané kapitoly Svatý Václav.

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání