pokusy-pro-deti-barvy

Vybrané kapitoly:

Námět do výuky pro:

Pokusy pro děti: Kouzlení s barvami

Víte, jak se míchají barvy? Jaká barva vznikne, když smícháme žlutou a modrou? Jaké barvě se říká žonkylová? Pojďte si s námi zahrát na alchymisty a vyzkoušejte si míchání barev také. A naučíme vás rovněž trik, kterým ohromíte každého milovníka květin.

Kouzlení s barvami

Určitě víte, že rostliny potřebují vodu, aby neumřely. Stejně jako lidé. Na rozdíl od lidí můžete pomocí jednoduchého triku s inkoustem nebo potravinářským barvivem změnit barvu jejich květů. Z obyčejného bílého karafiátu tak Šikulové vykouzlí exoticky barevné krásky. Podívejte se, jak to udělají, a pak to zkuste sami.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Míchání barev

Cílem pracovního listu je poskytnout návod na jednoduchý pokus s barvami. Pomůcky: psací potřeby, pastelky, na pokus: skleničky, vodu, barviva, látku nebo papírové kapesníčky.
Časová náročnost:
20 minut

Pracovní list: Obarvení květin

Cílem pracovního listu je poskytnout návod na pokus s barvením květin. Pomůcky: psací potřeby, pastelky, na pokus: sklenice, voda, inkoust, bílá květina – karafiát, maceška, sněženka.
Časová náročnost:
20 minut

Vybrané kapitoly

Pokusy pro děti

Kdo by nemiloval pokusy! Pohrávat si s barvami, vodou, dokazovat věci, nad nimiž nám zůstává rozum stát… Každý miluje pokusy. Příroda je mocná čarodějka a my, když víme, jak na to, se díky ní můžeme…

1. stupeň ZŠ
Pokusy pro děti

ČT edu nejsou pouze videa

851

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání