na-brehu-reky

Námět do výuky pro:

Víc než jen ryby. U řeky to žije!

S jakými živočichy se můžete potkat na březích našich řek? Pojďte se na ně s námi podívat. Někdy půjde o setkání vzácná. Takového ledňáčka nebo vydru uvidíte určitě moc rádi. Jindy, a nejspíš asi častěji, nebudete rádi ani trošku. Ano, mluvíme o komárech. Věděli jste, že na naší krvi si pochutnávají výhradně komáří samičky?

Na břehu řeky

Tento, a další z mnoha zajímavých faktů ze života u řeky, si postupně vysvětlíme ve videích, která jsme pro vás k tématu připravili. Dozvíte se, proč má zrovna ledňáček tak krásně zbarvený kabátek, co všechno konzumuje vydra i to, proč u nás vyhynula želva bahenní a jak se do naší přírody vrátila. Jak moc jste byli pozorní, si pak můžete ověřit v pracovním listu.


Zdrojem materiálů „Voda - obrázková statistika o tom, proč je voda národním bohatstvím" a „List badatele - Voda v krajině" je Národní zemědělské muzeum.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Invazní živočichové

Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, co jste se naučili o invazních živočiších, žijících v našich řekách.

Voda - obrázková statistika o tom, proč je voda národním bohatstvím

Národní zemědělské muzeum pro vás připravilo obrázkovou statistiku plnou zajímavostí o vodě. Dozvíte se, proč je voda tak důležitá, jaká má skupenství a mnoho dalšího. (www.nzm.cz)

List badatele - Voda v krajině

Národní zemědělské muzeum pro vás připravilo pracovní list, ve kterém se dozvíte plno zajímavostí o vodě a také, jak ji ochránit. (www.nzm.cz)

Vybrané kapitoly

Voda, základ života

Z vody povstal život na zemi. Od prvoků k obojživelníkům, ptákům a savcům a ve finále k člověku bychom nedošli, nebýt magické substance známé jako H2O. Naše planeta by bez vody byla jen pustinou.…

1. stupeň ZŠ
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Voda, základ života

ČT edu nejsou pouze videa

851

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání