Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu
co-k-olympiade-patri

Námět do výuky pro:

Zimní olympijské hry: Co k olympijským hrám patří

Olympijské hry jsou největší událostí ve světě sportu. A každé město si považuje za čest zapsat se na seznam jejich pořadatelů. Obnáší to ale také velkou zodpovědnost a spoustu věcí, které je potřeba před slavnostním zahájením her zařídit.

Co k olympijským hrám patří

Proč se zimní verze olympijských her koná v mezidobí mezi těmi letními? Bylo to tak vždycky? Od kdy se vlastně ZOH pořádají? A pokolikáté se vracejí do čínské metropole? Která česká sportovkyně má doma zlatou medaili s nápisem Peking už teď? Čínští organizátoři rozhodně nenechávají nic náhodě a pečlivě finalizují poslední přípravy her. Zapomenout nesmějí ani na medaile pro olympijské vítěze. I ty si každý pořadatel navrhuje a obstarává sám. Podívejte, jakou symboliku najdeme na těch letošních.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list pro 5. třídu: Zimní olympijské hry

Cílem pracovního listu je, aby žáci vyhledali a zaznamenali (i nepřímo vyjádřené) informace z různých zdrojů. Poskytuje příležitost pro návrh a zdůvodnění vlastního řešení. Je určen pro žáky 5. ročníků. Videa je vhodné pouštět postupně podle zadání v pracovním listu několikrát podle potřeb žáků.
Časová náročnost:
25 minut

Kvíz: Lvíčata na sněhu

Vybrané kapitoly

Olympijské hry

Olympijské hry jsou zajímavé nejen pro svou barvitou historii, která se ostatně píše i dnes. Přesto vám právě tu společně s nastíněním možného budoucího vývoje her chceme přiblížit. To, čeho byly…

1. stupeň ZŠ
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Olympijské hry

ČT edu nejsou pouze videa

846

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání