Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Víc než jen ryby. U řeky to žije!

S jakými živočichy se můžete potkat na březích našich řek? Pojďte se na ně s námi podívat. Někdy půjde o setkání vzácná. Takového ledňáčka nebo vydru uvidíte určitě moc rádi. Jindy, a nejspíš asi častěji, nebudete rádi ani trošku. Ano, mluvíme o komárech. Věděli jste, že na naší krvi si pochutnávají výhradně komáří samičky?

Na břehu řeky

Tento, a další z mnoha zajímavých faktů ze života u řeky, si postupně vysvětlíme ve videích, která jsme pro vás k tématu připravili. Dozvíte se, proč má zrovna ledňáček tak krásně zbarvený kabátek, co všechno konzumuje vydra i to, proč u nás vyhynula želva bahenní a jak se do naší přírody vrátila. Jak moc jste byli pozorní, si pak můžete ověřit v pracovním listu.


Zdrojem materiálů „Voda - obrázková statistika o tom, proč je voda národním bohatstvím" a „List badatele - Voda v krajině" je Národní zemědělské muzeum.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Invazní živočichové

Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, co jste se naučili o invazních živočiších, žijících v našich řekách.

Voda - obrázková statistika o tom, proč je voda národním bohatstvím

Národní zemědělské muzeum pro vás připravilo obrázkovou statistiku plnou zajímavostí o vodě. Dozvíte se, proč je voda tak důležitá, jaká má skupenství a mnoho dalšího. (www.nzm.cz)

List badatele - Voda v krajině

Národní zemědělské muzeum pro vás připravilo pracovní list, ve kterém se dozvíte plno zajímavostí o vodě a také, jak ji ochránit. (www.nzm.cz)

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání