ČT edu je tu s vámi

Proč vyzkoušet ČT edu

První televize pro školy a školáky

První televize pro školy a školáky

ČT edu je největší portál vzdělávacích videí v České republice. Je přístupný všem učitelům, aktivním žákům, studentům a jejich rodičům. Na dvě kliknutí se učitel dostane k videím, která oživí a doplní jeho výklad. Záběr ČT edu je široký, najdete zde videa pro více jak 20 předmětů, řazených podle 4 stupňů vzdělání. Vědomostí chtiví uživatelé si mohou vybrat z téměř 3 000 videí.

Pouze obsah doporučený zkušenými pedagogy

Pouze obsah doporučený zkušenými pedagogy

ČT edu šetří čas při vyhledávání vhodného edukativního obsahu na internetu. Všechna videa jsou rozdělená do přehledných kategorií, odpovídajících českému kurikulu a kontextu. Archiv České televize neustále procházejí pedagogové z různých škol a regionů, hledají videa, která zapadají do rámcových vzdělávacích programů, a svoji práci konzultují s didaktiky a akademiky.

ČT edu mluví jazykem dětí

ČT edu mluví jazykem dětí

Audiovizuálně podaná informace probouzí v dětech zájem, emoce a podporuje zapamatování probírané látky. Videa mají různou stopáž, krátká videa, např. s chemickými pokusy, slouží k doplnění výuky, delší videa pak přinášejí zevrubnější vhled do probírané látky. Videa pro mladší děti mají zpravidla jen několikaminutovou stopáž, aby děti udržely pozornost.

ČT edu žije, roste a chce i vás

ČT edu žije, roste a chce i vás

Cílem ČT edu je nenechávat kvalitní pořady s edukativním potenciálem ležet ladem v rozsáhlém archivu ČT, ale poskytnout je dále k výuce. ČT edu není projekt se začátkem a koncem, obsah neustále doplňujeme, a chceme tedy i vaše tipy. Chybí vám tu nějaké video? Máte připomínky? Návrhy, jak udělat ČT edu lepší? Napište nám na ctedu@ceskatelevize.cz.