Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu
velikonocni-tvoreni-i-vareni

Námět do výuky pro:

Velikonoční tvoření i vaření. Potěšení pro oko i váš jazýček

S jarem se probouzí nejen příroda, ale i naše kreativita. Těšíte se na Velikonoce? My také, a abychom si tu velikonoční atmosféru pořádně užili, pojďme zapojit šikovné ruce a vyrobit si nějaké velikonoční dekorace. Ale nezůstaneme jen u nich, pokud rádi pracujete v kuchyni, máme pro vás i pár tipů na velikonoční svačinky i pamlsky, ukážeme si, jak vyrobit kolednický košík i jak uplést pomlázku.

Velikonoční tvoření i vaření

Vajíčka, osení, kočičky, králíčci a kuřátka, to jsou symboly Velikonoc i celého jara a kolem nich se také bude točit většina našich velikonočních nápadů. Ukážeme vám, jak si jaro vezmete doslova domů! A pak si ho dokonce namažete na chleba. Šikulové dodají návod nejen na z vlny motaného zajíčka. A jestli se vám z toho nezamotá hlava, můžete se směle pustit i do té pomlázky. S vlastnoručně vyrobenou se to totiž koleduje jedna báseň!

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Velikonoční zajíček

Děti mají možnost vybrat si, na jakém velikonočním zajíčkovi chtějí pracovat. Napíšou po jeho výrobě i popis pracovního postupu. Následně si děti své postupy vymění a vyrobí si zajíčka, kterého ještě nedělaly, vyrábět nebudou podle videa, ale podle textu ostatních.
Časová náročnost:
20 minut

Pracovní list: Velikonoční terč

Chcete si doma zasoutěžit? Vyrobte si terč na házení míčky. Budete potřebovat 9 velkých plat od vajec, nůžky, barvy, štětec, provázek a malé míčky. Až si terč vyrobíte, domluvte si pravidla a můžete začít hrát!
Časová náročnost:
15 minut

Pracovní list pro 5. třídu: Velikonoční tvoření

Tématem pracovního listu je příprava velikonoční dekorace. První část je zaměřena slohově. Žáci si na základě videa procvičí psaní popisu pracovního postupu. V druhé části si vyzkouší vytvořit origami tulipánu a zároveň si zopakují některé pojmy z geometrie. Pracovní list je určen žákům 5. tříd.
Časová náročnost:
20 minut

Kaččiny kreativní nápady

Vyrob (si) jaro

Velikonoční tvoření

Vybrané kapitoly

Velikonoce

Zima prohrála! Příroda se začíná pomaličku zelenat, vracejí se tažní ptáci, a nejen oni se připravují na hnízdění. My lidé se radujeme z příchodu jara a slavíme Velikonoce. Pohyblivý svátek, který…

Předškolní
1. stupeň ZŠ
2. stupeň ZŠ
Velikonoce

ČT edu nejsou pouze videa

843

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání