Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Válka: Češi a Slováci na obou frontách

Ačkoliv druhá světová válka postihla téměř celý svět, šlo v ní především o Evropu a její hranice. Podívejte se na události, ve kterých sehráli klíčovou roli českoslovenští občané. Uvidíte, že ač je to hrozivé, často o jejich osudech rozhodovaly náhody a shody okolností. Na jednom se ale asi shodnou všichni: německé barbarství bylo třeba zastavit za každou cenu.

Válka

Podívejte se, jakou roli ve druhé světové válce sehráli Češi a Slováci, kteří nechtěli zůstat jen pasivními svědky největšího světového konfliktu v dějinách lidstva. Na obou frontách ukazovali mimořádnou osobní statečnost a odhodlání. Českoslovenští vojáci na domácí půdě nemohli dělat nic, v zahraničí se ale mohli podílet na úsilí těch, kteří bojovali proti nacismu. Ať už na straně Sovětského svazu, nebo v britském letectvu. Ke konci války pak i v obou národních povstáních.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Válka: Ztroskotání lodi Patria

Pracovní list k námětu do výuky Válka, který je součástí vybrané kapitoly Druhá světová válka. Porovnejte si znalosti z našich videí. Vhodné pro prezenční i online výuku.

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání