slavime-mikulase

Námět do výuky pro:

Slavíme Mikuláše: Zábava pro ruce i celé tělo

Písničku či básničku pro svatého Mikuláše máte určitě už připravenou a těšíte se, čím vás za ni odmění. My vám nabízíme pár nápadů, díky nimž si čekání na „mikulášskou komisi“ zkrátíte. Pojďte si s námi vyrobit pár dekorací s mikulášskou tematikou a také si trochu protáhnout tělo.

Slavíme Mikuláše

Šikulové vás naučí, jak udělat podtácek s mikulášským motivem třeba pod hrnek adventního čaje. A také vám řeknou, jak se slaví Mikuláš třeba v Polsku a co symbolizuje Mikulášův doprovod, čert a anděl. Dobro a zlo totiž chodí po světě pospolu. Ostatně v každém z nás je kousek andílka i kousek čerta. Tak schválně, vyrobíte si raději čertovské rohy, nebo brož ve tvaru andělských křídel? Nebo rovnou obojí? A viděli jste někdy brečet čerta? My vám jednoho takového nešťastného ukážeme. Když budete chtít, můžete si s Mikulášem i zacvičit.

Videa k námětu

Vybrané kapitoly

Mikulášská nadílka

Víte, jak vznikl svátek svatého Mikuláše a kým byl tento světec za svého života? Ne? Tak to si určitě musíte pustit náš námět. Kromě toho, že vás seznámíme s tím, jak se vyvíjela tradice, při které…

1. stupeň ZŠ
Mikulášská nadílka

ČT edu nejsou pouze videa

851

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání