Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Co dělají v zimě zvířátka a rostliny? Spí, randí i létají na prázdniny

Aby úspěšně přežili zimu, musíme zahrádce i zvířátkům trochu pomoct. Jak? To vám ukážeme. Nebojte, není to nic složitého. Věděli jste, že největší šanci potkat v lese rysa máme právě v zimě? Hledá totiž nevěstu. A co dělá v zimě hmyz?

Jak přezimují zvířátka a rostliny

Ukážeme si vlky, které naživo potkáte jen těžko. I ti v zimě plánují mláďata. Řekneme si, odkud a kdy k nám byly přivezeny některé jehličnaté stromy, jak dlouho u nás běžně žijí labutě a jak poznáte příbuzné kachen, které u nás tráví kachní zimní prázdniny. A podíváme se také na léčebné metody datlů a strakapoudů a vysvětlíme si rozdíl mezi vřesovcem a vřesem. Samozřejmě jsme ani tentokrát nezapomněli na pracovní listy, které nám pomohou shrnout vše, co jsme se o zimní přírodě dozvěděli.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Zimující hmyz a příroda

Pracovní list k videu Zima: Zimující hmyz a příroda je určen pro 1. stupeň ZŠ. Děti si procvičí znalosti o živočiších a rostlinách (labuť, rys ostrovid, čemeřice, slunéčko sedmitečné).

Pracovní list: Ptáci, jehličnany a vlci

Pracovní list k videu Zimní příroda: Práci, jehličnany a vlci určený pro 1. stupeň ZŠ. Děti si procvičí vědomosti o živočiších a rostlinách (vlk, husa, morčák, polák chocholačka, zimostráz)
Časová náročnost:
20 minut

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání